Niestety to nie był najspokojniejszy weekend na drogach

2018-09-17 13:23:11, Maciej Kowalczyk

Jak informuje włocławska Komenda Policji, od piątku, do niedzieli na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków. Poszkodowane w nich zostały dwie osoby. Niestety, w ciągu weekendu zatrzymano też 4 nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę (15.09.18) po godzinie 17 w miejscowości Grabkowo (gm. Kowal). Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 29-letni kierujący ciągnikiem rolniczym podczas wyjeżdżania z pola na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku zderzenia 56-letni kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala z obrażeniami. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Natomiast w niedzielę (16.09.18) około godziny 15:30 na drodze K-62 w m. Pikutkowo (gm. Brześć Kujawski) doszło do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego i osobowego. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący pojazdem ciężarowym man wraz z naczepą jadąc od strony Brześcia Kujawskiego przekroczył swój pas jezdni i uderzył w samochód osobowy seat jadący z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia 22-letni kierujący seatem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mundurowi podczas weekendu zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Włocławka, którego policjanci zatrzymali w piątek (14.09.18) około godziny 19 w Kruszynie (gm. Włocławek). Badanie trzeźwości 40-letniego kierującego pojazdem renault wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Teraz włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności obydwóch wypadków drogowych. Natomiast sprawą czterech kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości zajmie się sąd, do którego śledczy skierują materiały. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz