Wypadek w Centrum. 68-latka w szpitalu

2018-08-16 14:08:54, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło w centrum Włocławka. W jego wyniku do szpitala trafiła z obrażeniami 68-latka, którą potrąciło auto osobowe.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (14.08.18) przed godz. 17.00. w centrum Włocławka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca toyotą 23-latka, skręcając z ulicy Złotej w Zielony Rynek, nie udzieliła pierwszeństwa 68-latce i potrąciła ją na przejściu dla pieszych.

Piesza trafiła do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznała obrażeń powyżej dni 7 - kwalifikuje to zdarzenie jako wypadek komunikacyjny. Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali kierującej toyotą prawo jazdy, a dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniane są w toku prowadzonego postępowania.

Zdarzenie miało miejsce w „strefie zamieszkania", warto więc przypomnieć o kilku zasadach ruchu drogowego, które tam obowiązują. Pamiętajmy, że w „strefie" piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami i mogą korzystać z całej szerokości drogi. Ponadto obowiązuje tam ograniczenie prędkości pojazdów do 20 km/h, tak aby kierowcy mogli obserwować ruch pieszych i w porę zareagować widząc np. osobę przechodzącą przez jezdnię.

Policja apeluje o ostrożność!

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz