Zamknij X

Dwa busy zderzyły się w ... Końcu

2019-10-30 11:53:59, Maciej Kowalczyk

Ośmiu poszkodowanych w szpitalach - to bilans zdarzenia, do którego doszło dziś (30 października) na drodze P-2915C w miejscowości Koniec (powiat włocławski). Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Około godziny 7 w m. Koniec (gm. Lubraniec), zderzyły się samochody vw transporter i mercedes vito. Łącznie, w pojazdach podróżowało 8 osób.

Policjanci zabezpieczyli miejsce na czas akcji ratowniczej i po jej zakończeniu wykonywali czynności w sprawie wypadku drogowego. Mundurowi wstępnie ustalili, że 51-letni kierujący vw jadąc drogą gminną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi mercedes poruszającemu się drogą powiatową 2915C. W wyniku zdarzenia sześć osób z vw transportera i dwie z mercedesa vito zostały przetransportowane do okolicznych szpitali przy użyciu karetek pogotowia i lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.- tłumaczy st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Prasowego włocławskiej KMP.

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa i gminna w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana i wyznaczono objazdy. Policjanci z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim prowadzić będą w sprawie wypadku drogowego postępowanie, które wyjaśni okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz