' Trzeźwy kierujący' na włocławskich drogach

2024-04-03 17:30:35, Q4

Włocławscy policjanci w poświąteczny wtorek przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania „TRZEŹWY KIERUJĄCY". W czasie akcji mundurowi ujawnili pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Dwóch kierowało pojazdami mechanicznymi, a trzech jechało rowerami.

Wczorajsze (02.04.2024) działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy wsiadają za kółko pojazdów na „podwójnym gazie". W sumie policjanci skontrolowali trzeźwość 1757 kierowców. Niestety wśród nich znaleźli się tacy, którzy pomimo apeli i rozsądku kierowali pod wpływem alkoholu.

Dwaj z nich odpowiedzą przed sądem, bo prowadzili w stanie nietrzeźwości pojazdy mechaniczne.

Do pierwszego zatrzymania przez policjantów ruchu drogowego doszło przed godziną 10 przy ulicy Kościuszki w Kowalu. Przeprowadzone badanie trzeźwości 38-letniego kierującego citroenem, wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany na ulicy Jana Pawła II we Włocławku po godzinie 20 dzięki informacji od świadka. Z relacji świadka wynikało, że kierowca vw przed chwilą podjechał pod sklep i może być pod wpływem alkoholu. Policjanci po dotarciu na miejsce sprawdzili trzeźwość wskazanego 63-letniego kierowcy, które wykazało u niego ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz zatrzymani kierowcy będą się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Natomiast trzech rowerzystów pod wpływem alkoholu policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach powiatu włocławskiego. Dwaj z nich, 40 i 53-latek jechali rowerami w stanie po użyciu alkoholu i za to wykroczenie zostali ukarani mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Zaś 44-latek, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 0,6 promila alkoholu, otrzymał mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

To z pewnością nie ostatnia tego typu akcja, działania będą realizowane cyklicznie o różnych porach i w różnych miejscach kontroli. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz