Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu na włocławskich drogach

2023-06-26 14:01:47, Q4

W weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 14 zdarzeń zakwalifikowali jako kolizje. Ponadto zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów.

Podczas zakończonego pierwszego wakacyjnego weekendu (23-25.06.2023) na drogach Włocławka i powiatu mundurowi odnotowali 14 zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł w ich wyniku poważnych obrażeń i funkcjonariusze zakwalifikowali je jako kolizje drogowe.

Mundurowi udaremnili także czterem rowerzystom dalszą drogę, bo jak się okazało jechali oni w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości każdego cyklisty wykazało ponad pół promila alkoholu, natomiast u rekordzisty urządzenie wykazało ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego wczoraj (25.06.2023) przed godziną 7 na ulicy Płockiej we Włocławku. Tak nieodpowiedzialnym rowerzystą okazał się 26-letni włocławianin.

Każdy z zatrzymanych cyklistów za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz