3 miesiące w areszcie za znęcanie się nad rodziną

2018-08-30 16:34:55, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci zatrzymali 32-latka, który znęcał się nad rodziną i pobił dziecko przy użyciu smyczy. Na wniosek prokuratora i policjantów włocławski sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za takie zachowanie wobec rodziny może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora i policjantów zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27.08.2018) w jednym z mieszkań w centrum Włocławka. Dyżurny został powiadomiony około godziny 21 o agresywnym mężczyźnie, który chwilę wcześniej przy użyciu smyczy uderzał pięcioletnią córkę po ciele. Zgłaszająca uciekła z córką do sąsiadów, a wezwani mundurowi zatrzymali w mieszkaniu agresywnego 32-latka. Policjanci widząc ślady na ciele dziecka wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko do szpitala na badania. Agresywny mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy prowadząc sprawę ustalili, że do znęcania się nad rodziną dochodziło od stycznia br. Z ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna był pod wpływem alkoholu wszczynał awantury z żoną grożąc jej uszkodzeniem ciała. Natomiast na swoją 5-letnią córkę krzyczał, wyganiał z pokoju i kilkukrotnie uderzył dziecko z otwartej ręki w różne części ciała. Ostatnim powodem agresywnego zachowania było, że dziecko nie chciało jeść kolacji.

Wczoraj (29.08.2018) policjanci doprowadzili 32-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną oraz spowodowania obrażeń ciała u dziecka. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o zastosowanie wobec sprawcy 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia sąd rejonowy przychylił się do wniosku śledczych i 32-latek trafił na 3-miesiące do aresztu. Za znęcanie się nad rodziną i spowodowanie obrażeń ciał u dziecka może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz