Anwil zwycięski w pierwszym meczu finału

2023-04-20 11:21:36, Q4

Koszykarze Anwilu wygrali w pierwszym meczu finału Pucharu Europy FIBA z francuskim Cholet. 81:77. Rewanż za tydzień.

Rottweilery poczyniły kolejny krok na drodze do historycznego triumfu w pucharowych rozgrywkach. We Włocławskiej Hali Mistrzów kibice obejrzeli niezwykle zacięte spotkanie, którego wynik przez większość czasu gry oscylował wokół kilku punktowych przewag. Ostatecznie przed rewanżowym meczem w Cholet udało się wypracować czteropunktową przewagę.

Taka też była pierwsza połowa, w której pierwsze skrzypce grał Philip Green. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się czteropunktową przewagą gości. Podobnie wyrównany przebieg miała kwarta numer trzy i dopiero ostatnich 10 minut spotkania zdecydowało o zwycięstwie gospodarzy w tym meczu.

Dwie minuty przed końcową syreną przewaga Anwilu sięgała już 8 punktów, jednak trzypunktowe trafienia rewelacyjnie spisującego się w tym meczu Dominica Artisa pozwoliły graczom z Francji na zniwelowanie prowadzenia gospodarzy.

Rewanż z Cholet Basket już 26 kwietnia. O wyłonieniu zwycięzcy rozgrywek zadecyduje różnica punktowa pomiędzy drużynami w dwumeczu.