Włocławek gospodarzem turnieju FIBA Europe Cup

2020-12-21 09:14:52, Maciej Kowalczyk

26 stycznia we włocławskiej Hali Mistrzów rozpocznie się jeden z sześciu turniejów rundy kwalifikacyjnej FIBA Europe Cup. Anwil zmierzy się z Fribourg Olympic (Szwajcaria), BC Dnipro (Ukraina) oraz London Lions (Wielka Brytania).

Sytuacja epidemiologiczna w Europie zmusiła FIBA do poszukiwania nowych form przeprowadzania rozgrywek. W tym roku Europuchar, zamiast tradycyjnej formuły mecz i rewanż w grupach, przeprowadzony zostanie w formie turniejów „baniek”. Sześć takich turniejów trwać będzie od 26 do 29 stycznia.

Awans do 1/8 rozgrywek uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Walkę o trofeum kontynuować będą też cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. 1/8 finału rozegrana zostanie w marcu. Turniej finałowy FIBA Europe Cup odbędzie się w kwietniu.

Pierwotnie planowano, że rozgrywki pucharowe rozpoczną się 6 stycznia w tradycyjnym systemie. 25 listopada FIBA zdecydowała o zmianie formuły i organizacji turniejów kwalifikacyjnych.

Anwil jest jedną z dwóch ekip z naszego kraju, które startują w rozgrywkach. Prowadzona przez Igora Milicicia ekipa Stali Ostrów zagra w grupie C z Szolnoki Olajbanyasz (Węgry), Sportingiem Lizbona (Portugalia) oraz Ironi Ness Ziona (Izrael).

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz