Regaty Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego 2022

2022-09-21 08:35:35, Q4.pl

Przez dwa dni 24 i 25 września gościć będziemy w naszym mieście znakomitych polskich żeglarzy, uczestników czterdziestej piątej edycji regat „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2022 – Memoriał Benedykta Michewicza”.

Zgodnie z nazwą, żeglarskie regaty  mają za zadanie wyłonić najszybszy jacht na wodach Jeziora Włocławskiego. Na włocławskim akwenie zobaczymy jachty biorące udział w tych zawodach w klasach T-1, T-2, T-3 i OPEN Jednokadłubowe. Jak co roku, swój udział zapowiedzieli czołowi żeglarze kraju, w tym  wielokrotni mistrzowie Polski , Europy jak i świata, czyli żeglarze z dużymi umiejętnościami i  ambicjami, bo ten akwen uznawany jest za bardzo wymagający i jak mówią warto sprawdzić się na nim w żeglarskich zmaganiach.

Zawody gdy wieje mocny wiatr zaliczane są do grona jednych z najtrudniejszych regat śródlądowych, głównie z uwagi na specyficzną topografię linii brzegowej z prawym, wysokim brzegiem i lewym płaskim absolutnie odkrytym, co powoduje że podczas zmagań wiatr potrafi być bardzo silny lub kręcący.  Kilka razy przekonali się tu przed laty bardzo utytułowani żeglarze łamiąc maszty i płetwy sterowe. O wielu podartych żaglach już nie wspominając. Meteo na regatowy weekend zapowiada niezbyt silne wiatry ale może znów się pomyli? Zakończenie zawodów przewidziane jest ok. godz. 15:00/16:00 w niedzielę.

Sponsorem Głównym imprezy, jest od lat wspierająca nie tylko włocławskich żeglarzy, firma ANWIL S.A. z grupy kapitałowej ORLEN S.A., a dodatkowo organizację regat wspierają firmy: KLEiB, INSTAL-PROJEKT, RADPAK, MAJSTER DEVELOPMENT, Zakład Budowalny Jan Góreczny i MAT-POŻ.

Portem regat będzie Marina Zarzeczewo – siedziba organizatora zawodów stowarzyszenia YACHT CLUB ANWIL. Otwarcie regat odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 10:00, a start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godzinę 11:30.

(Informacja prasowa Yacht Club Anwil)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz