ANTAŁEK 2021 czyli sport i dużo zabawy

2021-08-23 08:39:21, Q4.pl

W minioną sobotę, 21 sierpnia br. odbyły się w Marinie Zarzeczewo XX-te Integracyjne Regaty Żeglarskie ANTAŁEK 2021 organizowane przez YACHT CLUB ANWIL.

W tym roku na starcie stawiło się 21 załóg składajacych się głównie z włocławskich żeglarzy. Piękna słoneczna i w miarę wietrzna pogoda, pozwoliła bez trudu prfzeprowadzić te sympatyczne zawody. Na uroczystosci otwarcia regat stwaiło się oprócz zawodników spore grono sympatyków-kibiców. Regaty otworzył komandor YCA Wojciech Warecki, historię ANTAŁKA przytoczył Wicekomndor Andrzej Spychalski, a szczegóły rywlizacji na wodzie przedstawił Sędzią Główny Andrzej Suchłabowicz.

Tradycja organizacji tych regat i ich integracyjna rola powoduje, że impreza ma co raz więcej swoich stałych uczestników jak i rosnace grono kibiców.
Regaty ANTAŁEK to radosne święto włocławskich żagli, bardziej integracja środowiska niż rywalizacja sportowa, choć przecież wyścig przeprowadzany jest zgodnie z najlepszymi wzorcami sztuki żeglarskiej, z zachowaniem wszelkich reguł regatowych, procedurą startową itp. Ale tak naprawdę chodzi o dobrą zabawę, o integracje włocławskich wodniaków, o pokazanie mieszkańcom miasta szukającym dla siebie nowych zainteresowań, jak pięknie można spędzić czas nad wodą, na wodzie pod żaglami. I to się, po raz kolejny udało. Pogoda dopisała, choć na poczatku trafił się niezapowiedziany w prognozach mały deszczyk.

Tradycyjuna nazwa ANTAŁEK to nagroda główna tych regat a dokładniej zawartość tytularnej beczułki. Jest nia oczywiście wino (często własnej roboty), które w połowie funduje zwycięzca ubiegłorocznej edycji regat, oraz ostatni z zawodników na mecie, czyli tzw. „czerwona latarnia” – i nie jest to żeden dyshonor.

Zwycięzcą-przyszłorocznym fundatorem została załoga jachtu: „CARO” - sternik Marek Ochmański. Drugi miejsce zajęła załoga „470” – sternik Marcin Kozłowski, trzecie załoga jachtu „RELAX” – sternik Zbigniew Kacperski. „Czerwoną Latarnią” w tym roku pochwalić się może załoga jachtu „URAN” – sternik Marek Kwiatkowski i to on oraz zwycięzca regat fundować będą dla wszystkich tradycyjny antałek wina w przyszłym roku.
Poregatowa biesiada żeglarska, degustacja „zawartości” antałka i kiełbasek z grilla uzupełniła ideę integracji środowiska. Zwieńczeniem regatowego, sobotniego popołudnia w Marinie Zarzeczewo było muzyczne spotkanie z zespołem „CRISTAL BAND”. A przed żeglarzami z YACHT CLUB ANWIL już niedługo, bo za miesiąc, kolejne organizacyjne wyzwanie ogólnopolskie regaty 44. Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2021.

(Informacja prasowa YCA)

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz