20. Integracyjne Regaty Żeglarskie ANTAŁEK 2021

2021-08-19 08:41:32, Q4.pl

YACHT CLUB ANWIL po raz kolejny organizuje Regaty Żeglarskie ANTAŁEK. Celem regat jest promocja „Włocławskiego Morza” - jego walorów nautycznych i rekreacyjnych, integracja środowiska żeglarskiego miasta Włocławka i z zaprzyjaźnionych okręgów: Płocka i Torunia.

Portem regat będzie Marina Zarzeczewo, same regaty odbywać będą się na Zalewie Włocławskim w dniu 21 sierpnia 2021 roku. Otwarcie regat planowane jest na godzinę 11:15. Start honorowy będzie miał miejscę o godzinie 12:00, ostry o 12:30. 

Zakończenie wyścigów, wraz z zamknięciem lini mety planowane jest na 15:45. Same regaty zakończą się około godziny 16:00. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki, oraz wręczone nagrody. Zwieńczeniem imprezy będzie integracyjna biesiada żeglarska z poczęstunkiem z grilla.

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa WS edycja 2021 - 2024 (tylko w zakresie prawa drogi) oraz Instrukcją Żeglugi i niniejszym Zawiadomieniem.

Regaty zostaną rozegrane ze startu wspólnego bez podziału na klasy.
Zgłoszenia i rejestracja zawodników do regat prowadzona będzie w oparciu o zgłoszenia dokonane w Komisji Regatowej w dniu regat w godzinach od 10:00 do 11:15. Instrukcja Żeglugi, dokładny czas startu i sygnały startowe oraz trasa regat zostaną przedstawione zawodnikom podczas odprawy sterników w dniu regat przez SG (zaraz po otwarciu zawodów).

Warunkami uczestnictwa w regatach są:

  • Opłacenie wpisowego w wysokości 30 zł od jachtu.
  • Zawodnicy ponoszą pełną odpowiedzialność za szkody powstałe podczas uczestnictwa w imprezie.
  • Jacht musi posiadać widoczne znaki identyfikacyjne oraz odpowiednią ilość sprzętu ratunkowego.

Zwycięska załoga otrzyma ANTAŁEK WINA słusznej jakości – do podziału na wszystkich uczestników regat (i gości), ufundowaną tradycyjnie przez Zwycięzcę i „Czerwoną Latarnię” ubiegłorocznych regat.
Główna nagroda ma charakter integracyjny i jest gwarancją dobrej zabawy w doborowym towarzystwie żeglarskiego bractwa. Inne nagrody – zgodnie z sugestią sponsorów.

Sternicy chcący wystartować w regatach, mogą dokonywać wstępnych zgłoszeń: e-mail biuro@yca.pl lub w Bosmanacie Mariny Zarzeczewo 54 255 02 55.
Wszystkie jachty będące w dyspozycji YCA są zarezerwowane dla uczestników regat od godz. 10:00 w dniu regat.

(Informacja prasowa YCA)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz