Jubileuszowe 25. Regaty ANWIL CUP 2023

2023-06-06 08:16:10, Q4.pl

W tym roku żeglarze z YACHT CLUB ANWIL organizują już po raz 25-ty regaty Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2023 – memoriał Jerzego Fijki, które odbędą się w dniach 09 – 10 - 11 czerwca 2023 na wodach jeziora Włocławskiego (Zalew Włocławski) w klasach: T-1, T-2, T-3, T-Sport, MICRO i OPEN 6,3.

Otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek 9 czerwca o godz. 10:00, w porcie regat Marinie Zarzeczewo. Otwarcie to skromna żeglarska uroczystość z tradycyjnym wciągnięciem na maszt bandery i wybitymi szklankami.

Już przez ćwierć wieku, tradycyjnie Sponsorem Głównym mistrzowskich regat, jest przychylna polskiemu żeglarstwu od jeszcze więcej lat, największa włocławska firma chemiczna ANWIL S.A, znany w kraju producent m. im. Nawozów i tworzyw sztucznych. W tym roku do grona sponsorów dołączyły firmy: OHZZ z Chodeczka, ORPAK ze Szpiegowa, WOD-BUD z Nasiegniewa, INSTAL-PROJEKT z Nowej Wsi, MAT-POŻ ze Rzgowa, GRH z Żydowa oraz włocławskie: RADPAK, MAJSTER DEVELOPMENT, VERVIS, HURTOSTAL i SILVER OPTIC.

W tym roku, po raz pierwszy oprócz podziału na tradycyjne klasy T wprowadzany wskaźnik Vi, który pozwoli zniwelować różnice sprzętowe startujących załóg.

I w tym roku, podczas regat będzie można podziwiać kunszt żeglarski wielu bardzo utytułowanych polskich sterników, posiadaczy wielu tytułów – w tym Mistrzów Polski, Europy jak i Świata. Organizatorzy zaplanowali rozegranie jednego z wyścigów poświęconego jubileuszowi 25-cio lecia żeglarskiej imprezy. Ale jak zwykle ostra walka wszystkich załóg będzie trwała do końcowego niedzielnego wyścigu. Oby tylko pogoda nie zawiodła.

(Informacja prasowa Yacht Club Anwil)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz