Kawiarenka Obywatelska zaprasza

2020-09-16 09:19:24, Maciej Kowalczyk

Wczoraj kolejna odsłona „Poetyckiego Cafe”, a co przed nami? Kawiarenka Obywatelska zaprasza na rozmowę o historii i spotkanie filmowe w plenerze.

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Mała wielka historia zaprasza 17 września o godz. 17.00 na spotkanie z panem dr. Władysławem Kubiakiem, wykładowcą akademickim Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, członkiem Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, historykiem, który w związku z kolejną rocznicą napaści na Polskę ze Wschodu opowie o włocławianach znajdujących się na liście katyńskiej. 

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.

Zaś w najbliższy piątek (18.09.2020) o 19.00 zapraszamy w ramach cyklu „W oku kamery” na spotkanie filmowe w plenerze. Wspólnie obejrzymy jeden z najpopularniejszych filmów rozrywkowych XX wieku "Speed. Niebezpieczna prędkość". Szybka, dynamiczna, nie zwalniająca tempa akcja, świetne aktorstwo oraz ciekawa historia. Doskonałe kino akcji, które można oglądać wiele razy.

Przed seansem porozmawiamy o mobilności miejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Naszymi gośćmi będą Dominik Cieślikiewicz z Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii Urzędu Miasta Włocławek oraz Piotr Gdaniec z Like Bike.

Wydarzenie organizują: „Śródmieście Cafe”, Fundacja Ari Ari, Fundacja Ładowarka, Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej Vladislawia” i firma Like Bike.

W 2020 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 do 22 września. To inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń poprzez m.in. wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki, zachowanie dystanusu i dezynfekcja rąk.

(Inf. prasowa operatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz