Rusza cykl spotkań poświęconych mikrograntom

2019-07-04 12:01:53, Maciej Kowalczyk

"Programowi wsparcia inicjatyw lokalnych", czyli mikrograntom na organizację wydarzeń w obszarze rewitalizacji poświęcony będzie cykl spotkań w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. Pierwsze odbędzie się we wtorek, 9 lipca 2019 r.

Realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 projekt skierowany jest do nieformalnych grup mieszkańców, organizacji pozarządowych i instytucji. Polega na udzielaniu wsparcia finansowego w kwocie od 500 zł do 2500 zł na organizację wydarzeń w obszarze rewitalizacji.

Do tej pory wsparcie finansowe zostało udzielona na organizację takich działań jak podwórkowe kino plenerowe, projekt skierowany do seniorów, akcje związane z sadzeniem kwiatów i zagospodarowaniem terenów wokół SP 3, impreza z okazji Dnia Kobiet, a także budowa pierwszego parkletu we Włocławku.

Celem "Programu wsparcia inicjatyw lokalnych"  jest zwiększenie aktywności, zaangażowania i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji w sprawy lokalne oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta.

Szczegóły Programu będzie można poznać w trakcie cyklu spotkań w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. Zapraszamy we wtorki: 9, 16, 23 i 30 lipca w godz. 16:00-17:00.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz