Frekwencyjna 'Bitwa o wozy ' już w niedzielę

2020-07-07 14:44:56, Maciej Kowalczyk

Pierwsza „Bitwa o wozy” rozstrzygnięta. Promesa na zakup wozów bojowych dla jednostki OSP powędrowała do Osielska. To właśnie tam w pierwszej turze wyborów odnotowano najwyższą frekwencję wyborczą w województwie kujawsko-pomorskim. „Bitwa o wozy” jednak także przed nami. Podczas drugiej tury wyborów wyglądać będzie jednak nieco inaczej.

Tym razem wozy powędrują do 49 gmin. Nieprzypadkowo. Podczas drugiej tury nagroda za najlepszą frekwencję powędruje do jednej z gmin na terenie województw istniejących przed 1999 rokiem. Oznacza to, że w regionie o nagrodę walczyć będą mieszkańcy powiatów – włocławskiego, rypińskiego, aleksandrowskiego, lipnowskiego i radziejowskiego. Tam, gdzie w niedzielnych wyborach zostanie odnotowana najwyższa frekwencja, trafi też promesa o wartości do 800 tysięcy złotych.

Bardzo prosimy o mobilizację – mówił dziś podczas poświęconej akcji konferencji wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Zależy nam na tym, aby jak największa liczba mieszkańców naszego województwa, regionu, wzięła udział w tych wyborach.

Akcja, której pomysłodawcą i organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, wpisuje się w działania mające na celu unowocześnienie floty pojazdów ratowniczych pozostających w dyspozycji strażaków.

Ten rok będzie rekordowy pod względem zakupu pojazdów pożarniczych – podkreślał bryg. mgr Jacek Kaczmarek, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu – Do kraju trafi blisko 600 nowych pojazdów pożarniczych, pojazdów ratowniczo-gaśniczych, które trafią do jednostek OSP. (...) To jest kwota blisko 480 milionów złotych. Nigdy w historii Państwowej Straży Pożarnej, nigdy w historii OSP nie było tak dużej dotacji.

Co ważne, przy zliczaniu frekwencji nie będą brane pod uwagę osoby głosujące poza miejscem swojego zamieszkania, dopisane do rejestru wyborców. To istotne, biorąc pod uwagę fakt, że w wielu miejscowościach to kuracjusze i turyści odpowiadają za frekwencyjne rekordy. Przykładem takiej miejscowości jest choćby Ciechocinek.

Druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz