Wypadek dwóch ciężarówek na autostradzie A-1 w pow. włocławskim

2020-05-27 13:17:05, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś (27.05.2020) nad ranem na włocławskim odcinku autostrady A-1. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Ruch na autostradzie w kierunku Gdańska w okolicy m. Antoniewo wciąż jest utrudniony i odbywa się jednym pasem.

Do zderzenia się 2 samochodów ciężarowych scania doszło dziś przed godziną 4 rano na autostradzie A-1 w miejscowości Antoniewo na 229km w kierunku Gdańska. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 66-latek kierujący scanią najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i uderzył w tył stojącej na pasie awaryjnym scanii z naczepą. W chwili uderzenia 20-latek ze stojącego pojazdu przebywał poza samochodem, sprawdzając ewentualną usterkę swojej ciężarówki.

W wyniku zderzenia się pojazdów 66-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Autostrada na tym odcinku była zablokowana przez ok 1,5 godziny. Wciąż występują tam utrudnienia i ruch w kierunku Gdańska odbywa się jednym pasem.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez włocławskich mundurowych.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz