Zamknij X

Łoś wybiegł przed radiowóz

2018-09-19 17:40:02, Maciej Kowalczyk

Gdy funkcjonariusze „drogówki" patrolowali ulice Włocławka zauważyli coś niebywałego - na jezdnię wchodził właśnie okazały łoś. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżnych i zwierzęcia, mundurowi spowolnili ruch, dzięki czemu zwierzę zdążyło bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Policjanci wielokrotnie apelowali o ostrożność na drodze, zwłaszcza w miejscach wędrówek zwierząt leśnych. Tym razem to sami mundurowi mieli okazję stanąć „oko w oko" w okazałym łosiem.

Gdy funkcjonariusze włocławskiej „drogówki" patrolowali ulice miasta zauważyli zwierzę, które wybiegło z lasu i postanowiło przejść na drugą stronę bardzo ruchliwej drogi krajowej. Mundurowi, widząc, że sytuacja może być niebezpieczna zarówno dla podróżnych, jak i zwierzęcia, natychmiast zareagowali. Aby nie dopuścić do zdarzenia drogowego, policjanci spowolnili ruch i ostrzegli kierowców jadących za radiowozem o możliwym zagrożeniu. Zjechali na środek jezdni, włączając jednocześnie sygnały świetlne, co pozwoliło zwierzęciu bezkolizyjnie przejść na drugą stronę.

To zdarzenie doskonale pokazuje, że sytuacja na drodze może zmienić się w ułamku sekundy. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć z jakim zagrożeniem przyjdzie nam się zmierzyć na drodze. Dlatego apelujemy o ostrożność i o zdjęcie nogi z „gazu". Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta mogą pojawić się niespodziewanie nie tylko poza miastem, ale także w okolicach miejskich kompleksów leśnych.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz