Podziękowania za uczciwość

2018-09-18 14:17:40, Maciej Kowalczyk

Komendant włocławskiej policji insp. Marcin Zaleśkiewicz wspólnie z 84-letnią mieszkanką podziękowali za uczciwość kobiecie, która przekazała funkcjonariuszom znalezione na ulicy pieniądze. Dzięki tej godnej naśladowania postawie mundurowi szybko dotarli do starszej pani i zwrócili jej zgubioną gotówkę.

Wielokrotnie już policja informowała o godnej naśladowania postawie mieszkańców naszego regionu. Kolejne tego typu zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek, 13 września. Wówczas włocławianka znalazła leżące na ulicy w centrum miasta pieniądze w kwocie kilkuset złotych i wydruk bankowy potwierdzający wypłatę gotówki. Kobieta od razu udała się na komendę, gdzie przekazała funkcjonariuszom znalezione banknoty.

Mundurowi szybko ustalili, że pieniądze należą do 84-latki, która utraciła je przez roztargnienie, płacąc za zakupy. Dzięki uczciwości znalazcy cała utracona gotówka wróciła już do prawowitej właścicielki.

Wczoraj (17.09.18) Komendant insp. Marcin Zaleśkiewicz wspólnie z 84-latką podziękowali włocławiance za tak uczciwą, pełną empatii i godną naśladowania postawę obywatelską. Nie zabrakło radości oraz wzruszenia, zwłaszcza u starszej z kobiet, która szczęśliwie odzyskała zgubione oszczędności.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz