Zamknij X

0 wypadków, 5 nietrzeźwych kierowców i 27 kolizji

2018-09-03 16:19:44, Maciej Kowalczyk

To był ostatni, wakacyjny weekend. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego na drogach miasta i powiatu, a w 27 przypadkach zdarzenia drogowe zostały zakwalifikowane jako kolizje. W 5 przypadkach policjanci zatrzymali kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Ostatni, weekend (31.08.-02.09.18) tegorocznych wakacji przeszedł już do historii. Policjanci z włocławskiej drogówki mając na uwadze zwiększony ruch na naszych drogach w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo podróżujących.

W ciągu minionego weekendu przeprowadzili blisko 1100 sprawdzeń pod kątem trzeźwości kierujących. Niestety w 5 przypadkach kierujący pojazdami zlekceważyli zdrowy rozsądek i zasiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Co warte podkreślenia, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak na drogach miasta i powiatu doszło do 27 kolizji drogowych.

Mundurowi przeprowadzili 697 kontroli drogowych, podczas których zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także używania pasów bezpieczeństwa, fotelików dla najmłodszych i respektowania przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych.

Natomiast od dzisiaj (03.09.2018) policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły". Mundurowi nie tylko będą pilnować bezpieczeństwa w okolicach szkół, ale również będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz