Na ulicy Wienieckiej powstanie tunel? Ratusz chce zlecić dokumentację

2020-05-22 12:54:26, Maciej Kowalczyk

To jedno z "wąskich gardeł" na mapie komunikacyjnej miasta - przejazd kolejowy na ulicy Wienieckiej. Czy zamiast niego powstanie w tym miejscu tunel? Ratusz ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji.

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie opisu przedmiotu zamówienia w postaci pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych.

Dokumentacja ma powstać dla:

  • rozbudowy drogi powiatowej – ulicy Wienieckiej na odcinku w obrębie linii kolejowej nr 18 Kutno-Piła (o długości ok. 0,4 km) wraz z budową tunelu drogowego w ciągu tej ulicy pod linią i pod połączeniem ulic Ceglanej i Energetyków.
  • rozbudowy dróg gminnych – ulicy Ceglanej (o długości ok. 0,3 km) i ulicy Zdrojowej (o długości ok. 0,2 km) oraz budowy drogi gminnej – ulicy Energetyków na odcinku od ulicy Wienieckiej do ulicy Zdrojowej (o długości ok. 0,05 km), w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa tunelu w ciągu ul. Wienieckiej, planowanego do realizacji przez Miasto Włocławek, wraz z przekazaniem przez Wykonawcę Zamawiającemu przygotowanego do złożenia skutecznego wniosku o wydanie ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Data otwarcia ofert w tym przetargu to 29 maja. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji w terminie nie dłuższym niż 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (1)


SUPER (2020-05-24 18:40:10) Zgłoś do moderacji
Niech przy okazji zrobią jezdnie i chodnik na całej dlugości od dworca PKP

Dodaj swój komentarz