1% zostawiam we Włocławku - Stowarzyszenie OLIGO

2020-04-12 17:29:49, Maciej Kowalczyk

Przez kolejne dni przedstawiać wam będziemy Organizacje Pożytku Publicznego, które działają w naszym mieście. Jest ich dokładnie 29 i stanowią 29 powodów, dla których 1% podatku warto zostawić we Włocławku.

W ubiegłym roku, w ramach środków przekazanych z 1% podatku, OPP w naszym mieście pozyskały blisko milion złotych. Każda złotówka jest cenna, ale razem możemy sprawić, że będzie ich jeszcze więcej. Dzięki temu organizacje będą mogły jeszcze lepiej wypełniać swoje cele statutowe.

Niosą pomoc tam, gdzie jest ona niezbędna. Chorym, osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom, wykluczonym społecznie, zwierzętom, wreszcie – aktywizują lokalne społeczności. Warto je wesprzeć. W tym roku akcja składania zeznań podatkowych potrwa dłużej. Z powodu pandemii koronawirusa, mamy na to czas do końca maja. Mamy więc też sporo czasu by zastanowić się, którą z nich wesprzeć. . Dzielmy i mnóżmy dobro wokół siebie – po sąsiedzku. Wystarczy jedynie wpisanie numeru KRS do naszego zeznania podatkowego. To nic nie kosztuje.

Wśród włocławskich OPP znajdziemy też Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO, założone we wrześniu 2003 r.  Jest organizacją pozarządową. Zrzesza grupę rodziców i opiekunów dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie oraz osoby wspierające Stowarzyszenie swymi specjalistycznymi umiejętnościami. Stowarzyszenie skupia kilkadziesiąt czynnie działających członków na rzecz 60 podopiecznych.

Prowadzone przez nas działania mają na celu wypełnienie luki w zakresie opieki i terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie – skierowane są na stworzenie warunków do systematycznej pracy z udziałem fachowej kadry specjalistów, przy współudziale i wsparciu rodziców oraz opiekunów. Ponadto wśród zadań statutowych znajdują się:

  • propagowanie i popularyzowanie postępowych idei i osiągnięć w zakresie rehabilitacji i rewalidacji;
  • inicjowanie przedsięwzięć w zakresie opieki i wychowania;
  • współdziałanie w organizowaniu różnorodnych form działalności na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie;
  • budzenie i pogłębianie wrażliwości społecznej różnych środowisk do działania na rzecz tych osób.
  • Systematycznie prowadzone są między innymi zajęcia hipoterapii, dogoterapii, hydroterapii, arteterapii, zajęcia kulinarne, przystosowujące do życia. Organizowane są działania o charakterze integracyjnym takie jak plenery malarskie, pikniki, wycieczki i spotkania okolicznościowe.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz