1% zostawiam we Włocławku - Stowarzyszenie Eurointegracja

2020-04-14 12:57:13, Maciej Kowalczyk

Przez kolejne dni przedstawiamy wam Organizacje Pożytku Publicznego, które działają w naszym mieście. Jest ich dokładnie 29 i stanowią 29 powodów, dla których 1% podatku warto zostawić we Włocławku.

W ubiegłym roku, w ramach środków przekazanych z 1% podatku, OPP w naszym mieście pozyskały blisko milion złotych. Każda złotówka jest cenna, ale razem możemy sprawić, że będzie ich jeszcze więcej. Dzięki temu organizacje będą mogły jeszcze lepiej wypełniać swoje cele statutowe.

Niosą pomoc tam, gdzie jest ona niezbędna. Chorym, osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom, wykluczonym społecznie, zwierzętom, wreszcie – aktywizują lokalne społeczności. Warto je wesprzeć. W tym roku akcja składania zeznań podatkowych potrwa dłużej. Z powodu pandemii koronawirusa, mamy na to czas do końca maja. Mamy więc też sporo czasu by zastanowić się, którą z nich wesprzeć. . Dzielmy i mnóżmy dobro wokół siebie – po sąsiedzku. Wystarczy jedynie wpisanie numeru KRS do naszego zeznania podatkowego. To nic nie kosztuje.

Kolejną OPP, którą możesz wesprzeć przez 1% podatku jest Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych “EUROINTEGRACJA”. Jego głównym celem jest działanie na rzecz tworzenia jak najkorzystniejszych warunków do pełnego fizycznego i osobowego rozwoju osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo, ich aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także pomoc ich rodzinom.

Stowarzyszenie realizuje wiele cennych zadań i inicjatyw, to m.in: organizacja imprez sportowych, organizacja obozów, pikników, prowadzenie zajęć z rehabilitacji, organizacja wycieczek turystycznych krótszych i dłuższych; uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych; organizacja również spotkań towarzyskich przy kawie i herbacie, organizacja spotkań wigilijnych, wielkanocnych oraz okolicznościowych.

Wielokrotnie w naszych zadaniach biorą udział rodziny, przyjaciele i społeczność Włocławka oraz wszyscy chętni z terenu miasta i gminy, którzy chcą podnieść swoją sprawność fizyczną, aktywność ruchową, a ponadto bezpośrednio zaspokoić swoje potrzeby, wypełnić swój wolny czas przyczyniając się do wszechstronnego rozwoju osobowości – podkreślają członkowie „Eurointegracji”

Komentarze (1)


Zofia K. (2020-04-18 19:51:39) Zgłoś do moderacji
Serdecznie dziękuję za przybliżenie sylwetek włocławskich OPP, naprawdę nie wiedziałam, że wokół nas działają tak niezwykłe organizacje. Warto je wspierać!

Dodaj swój komentarz