1% dla Eurointegracji

2021-02-26 12:58:55, Q4.pl

Urząd Miasta we Włocławku po raz kolejny zachęca do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych, poprzez przekazanie jednego 1% podatku. W ten sposób można wesprzeć aż 28 organizacji z naszego miasta, w tym Stowarzyszenie Eurointegracja.

Głównym celem zaplanowanych działań włocławskiego ratusza, jest zachęcenie mieszkańców miasta do przekazania 1% podatku na lokalne OPP, oraz utrzymanie kwoty, która będzie porównywalna do tych, które udało się uzyskać w poprzednich edycjach akcji. W tym roku, 28 organizacji z Włocławka może pozyskiwać dodatkowe środki z 1% podatku.

Pamiętajmy również o tych mniejszych organizacjach, które działają lokalnie. To właśnie one wspierają osoby niepełnosprawne, seniorów, edukacje dzieci i młodzieży, ekologię czy zwierzęta. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie, a sam proces jest przykładem aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej.

Kolejną OPP, którą mogą wesprzeć mieszkańcy miasta przez 1% podatku jest Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych “EUROINTEGRACJA”. Głównym celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz tworzenia jak najkorzystniejszych warunków do rozwoju osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo, zarówno na tle fizycznym, jak i osobowym, oraz wsparcie ich rodzin.

Stowarzyszenie realizuje wiele zadań i inicjatyw, takich jak organizowanie imprez sportowych, obozów, pikników, czy prowadzenie zajęć z rehabilitacji, organizacja wycieczek turystycznych uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych, jak i również spotkań towarzyskich przy kawie i herbacie, organizacja spotkań wigilijnych, wielkanocnych oraz okolicznościowych.

Komentarze (1)


Barbara Schwarz (2021-02-27 16:48:05) Zgłoś do moderacji
Wielka prośba o przekazanie: Przekaż 1% podatku dla WSN ”Eurointegracja” KRS 0000497348 87-800 Włocławek ul. Chopina 10/12 Misja: Istniejemy po to, by przyjazną dłonią i siłą serca otaczać wszystkich, którzy potrzebują pomocy, a przede wszystkim otaczać osoby niepełnosprawne. Łączymy się ze wszystkimi, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu i ze wszystkich sił pragną uczestniczyć w życiu społecznym. Dziękujemy. Zarząd WSN "Eurointegracja"

Dodaj swój komentarz