Zamknij X

Przekazujemy jeden procent. Można sprawdzić wykaz organizacji, także tych działających we Włocławku

2022-01-17 08:23:30, Q4.pl

Wystartowała dwunasta edycja kampanii „1 % dla naszego regionu”. W 2021 roku mieszkańcy naszego województwa z jednego procenta podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz stowarzyszeń non profit przekazali ponad 41,2 mln zł. Co roku jesteśmy hojniejsi dla pozarządówek – to o blisko 2,7 mln więcej niż w poprzednim rozliczeniu – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Jak przekazać 1 procent na rzecz OPP? W deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS organizacji, której chcemy pomóc oraz kwotę, która nie może przekroczyć 1 procenta podatku. W deklaracji można także wskazać konkretny cel, na który przekazuje się 1 procenta podatku. Może nim być na przykład ratowanie życia konkretnego podopiecznego fundacji lub wsparcie konkretnej placówki.

Pełna informacja na ten temat jest opublikowana tutaj.

Można sprawdzić, jakie organizacje w danym mieście czy powiecie są uprawnione do jednego procenta podatku - jest również dostępny wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok – WŁOCŁAWEK.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz