Zamknij X

Dzielmy się dobrem po sąsiedzku!

2019-02-21 09:18:24, Maciej Kowalczyk

Od ubiegłego piątku Ministerstwo Finansów umożliwia podatnikom rozliczenie z fiskusem za pomocą platformy internetowej www.podatki.gov.pl. Przypomnijmy, że dla większości z nas od tego roku rozliczenie jest jeszcze prostsze, gdyż nasze zeznanie wypełnia sama Krajowa Administracja Skarbowa. Jedno się jednak nie zmieniło – nadal możemy przekazać 1% naszego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego. Także tych z Włocławka.

Ta forma wsparcia cieszy się coraz większą popularnością wśród podatników. W ubiegłym roku swoje wsparcie, poprzez deklarację przy wypełnianiu PIT-a, okazało łącznie 14 milionów podatników w całej Polsce. W kujawsko-pomorskim były to 504 tysiące osób. Organizacje w regionie mogły z tego powodu wykorzystać dodatkowe środki w wysokości 6,2 miliona złotych. W samym Włocławku dla działających tu organizacji przekazano ponad 920 tysięcy złotych. Ta kwota cieszy, ale wydaje się, że może być jeszcze wieksza.

1 % to oczywiste i realne wsparcie, które nas samych nie kosztuje złotówki. Wszak pieniądze przekazywane dla OPP w ramach „1%” i tak „należą już” do fiskusa. Warto o tym pamiętać i warto jednocześnie zastanowić się nad trzydziestoma powodami, dla których środki z 1% warto zostawić w naszym mieście. Te 30 powodów to 30 organizacji działających we Włocławku na rzecz lokalnych społeczności, osób z niepełnosprawnością, chorych, dzieci i potrzebujących. To do nich powędrować może nasze wsparcie.

Pamiętajmy – 1% to nie tylko największe organizacje pożytku publicznego. We Włocławku jest wiele podmiotów, które mogą dużo zrobić i są godne naszego zaufania. Dzielmy i mnóżmy dobro wokół siebie – po sąsiedzku – zachęca włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Jeden procent pozostawiony we Włocławku, to nie tylko wymierne finansowe wsparcie dla organizacji działających w mieście, to także budowanie lokalnej tożsamości i oznaka społecznej odpowiedzialności każdego z nas – podatników.

Na stronie internetowej COPiW znaleźć możemy dokładny przewodnik po przekazywaniu wsparcia dla OPP. To banalnie proste. Sprawdźcie. Znajdziecie tam też listę OPP działających w naszym mieście.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz