Zamknij X

Poznaj region z przewodnikiem - zgłoszenia do piątku

2020-02-26 09:10:02, Maciej Kowalczyk

Zwiedzanie zakładu produkującego strzemiona, historycznej fabryki wódek gatunkowych czy wystawy stałej w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku - na bezpłatne poznawanie znanych i tych mniej popularnych atrakcji turystyczny Kujaw i Pomorza zaprasza marszałek Piotr Całbecki. Dla mieszkańców przygotowano aż 151 propozycji, jest więc z czego wybierać. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 28 lutego.

Wszystkie atrakcje przygotowano w ramach dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 29 lutego i 1 marca (sobota i niedziela) w 32 miejscowościach województwa. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl – decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzięki tej akcji mieszkańcy nie tylko mają szansę na poznanie ciekawych miejsc w naszym regionie, ale też docenić ważną rolę przewodników turystycznych, którzy dzięki swojej wiedzy, barwnym opowieściom i nietuzinkowej osobowości są dopełnieniem atrakcji turystycznych, których na Kujawach i Pomorzu nie brakuje – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wśród wielu ofert są nie tylko propozycje zwiedzania z przewodnikiem, ale i warsztaty, interaktywne pokazy, wystawy oraz rajdy. W Grudziądzu warto się wybrać na zwiedzanie dawnych koszar Centrum Wyszkolenia Kawalerii. We Włocławku na uczestników czekają wystawy w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, a w Bydgoszczy można złapać trop na szlaku TeH2O i poznać niezwykłe zabytki miejskiej techniki. Warto się również wybrać do Wielkiej Nieszawki zwiedzić Olenderski Park Etnograficzny, by zobaczyć jak dawniej żyli olędrzy. Żądni przygód mogą się wybrać na wycieczkę rowerową do rezerwatu Jar Brynicy organizowaną przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy lub na nocne zwiedzanie dwóch elektrociepłowni PGE: w Bydgoszczy i Toruń.

To już szósta odsłona akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. W tegorocznej edycji na mieszkańców i turystów czeka 151 propozycje spędzenia aktywnie wolnego czasu. W przedsięwzięcie zaangażowało się 62 różnych organizatorów: instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.

(Inf. prasowa UMWKP)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz