Zamknij [X]

Eko-patrol na konferencji antysmogowej

2019-12-09 12:13:42, Maciej Kowalczyk

28 i 29 listopada włocławscy strażnicy miejscy wzięli udział w konferencji poświęconej nowym wyzwaniom dla straży gminnych i miejskich w walce o czyste powietrze. Grudzień przynosi kolejne szkolenia dla municypalnych.

Na listopadowej konferencji strażnicy uczyli się między innymi praktycznych aspektów monitorowania i poszukiwania źródeł niskich emisji, wykonywania badań próbek odpadów paleniskowych oraz pogłębiali wiedzę dotyczącą podstaw prawnych swoich interwencji. 

Kolejnym szkoleniem, tym razem już w grudniu, było szkolenie związane z udzielaniem pomocy osobom poddanym hipotermii, np. w wyniku upadku do wody, znalezionych na ulicy, w pustostanach, pomocy osobom starszym i samotnie zamieszkującym.

Ostatnim tegorocznym szkoleniem, w którym udział wezmą strażnicy z Patrolu Drogowego, będzie szkolenie z zakresu tematyki związanej z interpretacją oznakowania na drogach publicznych, strefach ruchu i strefach zamieszkania, sposobu realizowania interwencji dotyczących nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego oraz odholowywania pojazdów.

W 2019 roku, w 25 szkoleniach i konferencjach, ściśle związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych, utrwalaniem i pogłębianiem swojej wiedzy zawodowej, udział wzięło łącznie 163 strażników i pracowników Straży Miejskiej.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz