Zamknij X

Zabroniona sprzedaż alkoholu nietrzeźwemu. Ujawnione środki odurzające

2018-06-22 12:33:56, Maciej Kowalczyk

W dniu 20 czerwca br. około godz. 18-ej strażnicy miejscy patrolujący ulice Osiedla „Zazamcze” podjęli obserwację mężczyzn znajdujących się w rejonie placu zabaw pomiędzy blokami przy ulicy Budowlanej i Wienieckiej. W pewnej chwili jeden z mężczyzn chwiejnym krokiem, wskazującym na znaczne spożycie alkoholu, wszedł do pobliskiego sklepu, gdzie dokonał zakupu trunków w postaci piwa.

Strażnik miejski udał się do ekspedientki, w celu wyjaśnienia sprawy sprzedaży alkoholu osobie pod wpływem alkoholu. Poinformował o zakazie takiej sprzedaży, która w myśl obowiązujących przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, na podstawie Ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

art. 15.1 zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:

1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;
2) osobom do lat 18;
3) na kredyt lub pod zastaw.

Wezwany na miejsce patrol Policji przeprowadził badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny, które wykazało ponad 2,5 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym stosowna informacja została przekazana do właściwego referatu Urzędu Miasta we Włocławku.

W trakcie realizowania powyższej interwencji jeden ze strażników zauważył innego mężczyznę pijącego alkohol w miejscu publicznym. Na widok idącego strażnika mężczyzna podjął próbę ucieczki, na szczęście nieskuteczną. Jak się następnie okazało mężczyzna miał ważny powód do tego aby próbować oddalić się z miejsca wykroczenia, w skarpetce w okolicy kostki miał schowany woreczek z białym proszkiem. Po przewiezieniu do Komendy Miejskiej Policji i zbadaniu zawartości woreczka okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna został przekazany Policji do dalszych czynności służbowych.

 

Straż Miejska we Włocławku 

Komentarze (2)


anna n (2018-06-23 18:25:05) Zgłoś do moderacji
To może ktoś zainteresuje się jak to jest ze sklepem na Piekarskiej. Dzień, wieczór, noc, zwłaszcza wieczorem i nocą kwitnie tam, przed sklepem życie towarzyskie. Kręcą się ludzie, często bardzo młodzi. Kupują alkohol i nikomu to nie przeszkadza. A dlaczego w niepracujące niedziel ten sklep jest otwarty?
Anonimowy (2018-07-24 13:17:55) Zgłoś do moderacji
To zapraszam do sklepu na Piekarską, gdzie nagminnie sprzedaje się nietrzeźwym i niepełnoletnim, a takze prowadzi handel w niedziele.

Dodaj swój komentarz