Strażnicy miejscy przypominają - za zaśmiecanie grozi mandat

2019-03-07 13:30:36, Maciej Kowalczyk

W 2018 roku Straż Miejska za zaśmiecanie ulic i skwerów ukarała mandatami 76 osób. Skierowano także 26 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Za wykroczenia na podstawie przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, strażnicy nałożyli 15 mandatów i skierowano 7 wniosków o ukaranie do sądu. Za nieuprzątnięcie odchodów po psie nałożono 6 mandatów i skierowano 1 wniosek do sądu o ukaranie. Za zabronione wypalanie odpadów w ubiegłym roku strażnicy miejscy zastosowali 8 mandatów karnych i został skierowany 1 wniosek do sądu.

Obowiązki właścicieli nieruchomości dot. utrzymania czystości bezpośrednio wynikają z przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i lokalnych przepisów obowiązujących na terenie miasta.

Na podstawie przepisów ustawy i uchwały strażnicy miejscy mogą nałożyć mandat karny w wysokości 100 zł, natomiast za wykroczenie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń (tj. artykułu odnoszącego się do każdego, kto zanieczyszcza miejsce dostępne dla publiczności) do 500 zł.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz