Solidarność 80 popiera Łukasza Zbonikowskiego

2019-10-02 15:44:18, Maciej Kowalczyk

NSZZ „Solidarność 80” z regionu w zbliżających się wyborach do Senatu będzie popierać Łukasza Zbonikowskiego. Dziś ogłoszono to na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Nie popieramy kandydatów partii politycznych – tłumaczą działacze.

Solidarność 80, to kolejna ( po Solidarności Rolników Indywidualnych i Wspólnocie Samorządowej Powiatu Włocławskiego) organizacja, która zdecydowała się na poparcie, byłego już posła Prawa i Sprawiedliwości, który w październikowych wyborach z ramienia komitetu Patrioci i Samorządowcy ubiegać się będzie o mandat senatorski. To ze strony Łukasza Zbonikowskiego wyszła

Na zarządzie regionu przedyskutowaliśmy tę kwestię, byli przedstawiciele naszego związku z całego regionu kujawsko-pomorskiego i podjęliśmy uchwałą decyzję, że poprzemy w tych wyborach przyszłego senatora, Pana Łukasza Zbonikowskiego – mówił wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność 80” w regionie Ireneusz Wieczorkiewicz.

Jak argumentował, za tą decyzją stała dotychczasowa współpraca pomiędzy związkowcami a obecnym posłem, która, z krótkimi przerwami, trwa już kilkanaście lat. Sytuację ułatwiło także to, że Łukasz Zbonikowski startuje w tych wyborach jako kandydat bezpartyjny. Jak tłumaczył Ireneusz Wieczorkiewicz, związek stara się wystrzegać poparcia dla partii politycznych, koncentrując je na osobach startujących w ramach niezależnych komitetów, takich, jak Łukasz Zbonikowski.

W październiku rozstrzygnie się los Polski na najbliższe cztery lata, kształt parlamentu i to, kto będzie reprezentował nas zarówno w sejmie, jak i w senacie. Jest ważne, że uzyskuję to poparcie od moich kolegów i koleżanek związkowców – mówił Łukasz Zbonikowski.

Jak tłumaczył poseł, zawsze w swojej działalności popierał te formacje i ugrupowania, które miały bronić praw pracowniczych i charakteryzowały się „wrażliwością społeczną”. Także i w swoim programie wyborczym stawia na obronę praw pracowników i troskę o kontynuację polityki prospołecznej, jaką realizował, jako poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz