Nie jestem rolnikiem malowanym - Łukasz Zbonikowski z poparciem 'Solidarności' RI

2019-09-06 14:14:26, Maciej Kowalczyk

Łukasz Zbonikowski z poparciem „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Kandydaturę posła do Senatu poparł dziś także Wojciech Mojzesowicz. Były sekretarz stanu, odpowiedzialny za politykę rolną w rządzie Jarosława Kaczyńskiego na zorganizowanej dziś konferencji prasowej mówił o parlamentarzyście: „Ma przyszłość polityczną”.

Łukasz Zbonikowski buduje poparcie przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Dziś do grona jego zwolenników dołączyły struktury wojewódzkie NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

Podjęliśmy stanowisko, że będziemy popierać związkowców startujących do parlamentu, którzy się do nas zwrócą. Pan Łukasz Zbonikowski zwrócił się o takie poparcie i takie poparcie otrzymał – tłumaczył Janusz Walczak, szef regionalnych struktur związku – Wieloletnia współpraca jaka miała miejsce i ma do tej pory, z Panem Łukaszem jako posłem, w obronie cukrowni, w rozmowach z krajową spółką cukrową (...) ze względu na to Pan Łukasz Zbonikowski ma nasze poparcie.

Janusz Walczak przekonywał, że poseł wielokrotnie współpracował z „Solidarnością” RI, nie tylko w sprawie przeciwstawiania się likwidacji cukrowni, ale także brał w obronę rolników, którzy zostali poszkodowani przez firmę Jantur z Nieszawy.

W podobnym tonie wypowiadał się o kandydaturze posła Wojciech Mojzesowicz:

Coraz mniej jest w Sejmie i Senacie rolników prowadzących gospodarstwa. Coraz mniej o wsi mówi się w sposób rozsądny (...) Pan poseł Zbonikowski jest rolnikiem. (...) Jest dzisiaj niezależnym kandydatem i to dobrze, bo dziś trzeba w Polsce troszeczkę demokracji, troszkę świeżego powietrza. Chcę też powiedzieć, że Pan Zbonikowski ma też doświadczenie i przyszłość przed sobą.(...) Takie osoby powinny nas reprezentować.

Łukasz Zbonikowski, dziękując za poparcie, podkreślał, że nie jest „rolnikiem malowanym”:

Ja autentycznie prowadzę gospodarstwo rolne, wielohektarowe i znam wszystkie bolączki i problemy dzisiejszego rolnika, a także wszystkie zjawiska i anomalie, które dotykają go każdego roku.(...) Tak samo troszczę się o to, aby związać koniec z końcem roku obrotowego na polskiej roli.

Wybory parlamentarne już 13 października. Jak wynika z informacji na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej (stan na 6 września) w okręgu wyborczym numer 13, o mandat ubiegać będzie się pięciu kandydatów: Łukasz Zbonikowski, Józef Łyczak, Henryk Kierzkowski, Józef Lewandowski i Jerzy Wenderlich.

Komentarze (1)


Oksza (2019-09-08 06:19:27) Zgłoś do moderacji
Ten człowiek pokochał nic nie robienie. Dla koryta, pocałował by diabła w złoty różek. Gdzie ten człowiek już nie szukał poparcia.Biedak ,ledwo wiąże koniec z końcem-co za obłuda. Sprzeciwiał się likwidacji cukrowni i co uratował choć jedną ??. Tak zapytam, od kiedy to ten człowiek jest członkiem rolniczej solidarności??.Znowu popiera kumpel kumpla i tak w kółko . W swoim byłym miejscu zamieszkania poparcia nie ma co szukać, to szuka naiwnych gdzie indziej. Byle przy korycie nie ważne z kim.

Dodaj swój komentarz