Zamknij X

Weekend pod znakiem serc

2019-01-11 09:11:51, Maciej Kowalczyk

Koniecznie czerwonych z napisem WOŚP. 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Wtedy też w mieście i regionie dziać się będzie najwięcej . Jednak część imprez związanych z finałem zacznie się wcześniej.

Przypomnijmy, że Orkiestra zacznie grać już dzisiaj. O 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Warszawskiej rozpoczną, a jakże, dzieci. Pod hasłem „Gramy dla Orkiestry” w przedstawieniu jasełkowym wystąpią dzieci ze świetlicy „Zapiecek”

Jutro orkiestrowe granie rozbrzmiewać będzie od 9:00 kiedy pod SP 23 rozpocznie się „Rajd Prosto z Serca”. O 10:00 można pojawić się w CH „Wzorcownia” gdzie odbędą się pokazy prezentujące jak udzielać pierwszej pomocy”. Tego samego dnia o 17:00 w CK Browar B. wystąpią dzieci i młodzież. W ramach wydarzenia „Podaj serce” odbędą się prezentacje taneczne i wokalne. Na zakończenie, o godzinie 20:00 w „Rejsie” na przystani przy Piwnej odbędzie się koncert „Gramy dla Orkiestry”. Tyle w sobotę. Zaś w niedzielę...

Finał. Przez cały dzień na ulicach miasta spotkać będzie można kwestujących wolontariuszy. Pamiętajmy, że każdy z nich musi być „uzbrojony” w identyfikator WOŚP a jego numer musi zgadzać się z tym, który widnieje na puszce, do której wrzucać będziemy pieniądze. Wolontariuszy na pewno spotkamy podczas koncertów i wydarzeń, jakie tego dnia odbywać się będą w mieście. A dziać będzie się wiele.

O 20:00 tradycyjne „Światełko do nieba” na Zielonym Rynku. Tradycyjne, ale w nowym wydaniu. W tym roku zamiast pokazu fajerwerków, mieszkańcy będą mogli podziwiać laserowy show i porównać go do tego, choćby z sylwestrowej nocy”. Który spodoba się bardziej? Wbrew pozorom pytanie nie jest bez znaczenia. Wkrótce ratusz przeprowadzi specjalną ankietę, w której zapyta włocławian, który z pokazów bardziej przypadł im do gustu. Od tego wyboru zależeć będzie to, jakie pokazy miasto przygotowywać będzie w kolejnych latach przy okazji, choćby, Sylwestra.

Nim jednak niebo rozświetlą światła, na Zielonym Rynku będzie dźwięcznie, tanecznie i śpiewająco. Od 16:30 rusza „Koncert dla Orkiestry”, którego gwiazdą w tym roku będzie Sylwia Grzeszczak. Na scenie zaprezentują się też Base Brothers, DJ Nova i DJ Mathi

Jednak warto być nie tylko na Zielonym Rynku. O 10:00 na Placu Wolności pojawi się Big Piano ustawione tam przez uczniów Liceum Ziemi Kujawskiej. W tym samym czasie na Basenie Miejskim tradycyjny „Pierwszy oddech pod wodą”, a tuż przy Hali Mistrzów grać będzie „Motoorkiestra”. W niedzielę także w stronę nieba popłynie światełko... z przerębla, a włocławskie muzea wpuszczać będą zwiedzających za złotówkę, dla orkiestry. To tylko część atrakcji związanych z finałem. Gdzie jeszcze można, a nawet trzeba się pojawić? Sprawdzić możecie na stronie CK Browar B.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz