Zagraj z WOŚP i... Oddaj krew

2019-01-08 13:57:12, Maciej Kowalczyk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę. Sposobów na to, aby włączyć się w pomaganie ( a to przecież jest „dziecinnie proste” – jak głosi hasło tegorocznego Finału) możemy znaleźć wiele. Możemy dorzucić się do puszki wolontariusza, możemy też np. licytować i przekazywać na licytację przedmioty. Możemy też – oddać krew.

Studenci Kujawskiej Szkoły Wyższej oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy już w najbliższą sobotę, 12 stycznia, organizują akcję zbiórki krwi. Ta zbiórka najcenniejszego z darów organizowana jest dla 5-letniej Kornelii, jednak ponieważ już następnego dnia Polskę opanują czerwone serduszka WOŚP studenci KSW chcieliby połączyć obie akcje.

Tego dnia na dziedzińcu przed budynkiem Collegium Novum przy ul. Okrzei 94A podstawiony będzie krwiobus. I choć akcja organizowana jest przez samorząd studencki, to jest też otwarta na uczestnictwo każdego, kto chciałby tego dnia oddać kilka kropel najcenniejszego z leków. Przypomnijmy, że swoją krew może oddać każda zdrowa osoba dorosła. Serdecznie zapraszamy 12 stycznia (sobota) w godzinach 10.00-14.00. Organizatorzy liczą na wasze uczestnictwo.

(na podst. inf. organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz