'Pękło' 300 tysięcy. Włocławianie hojni dla WOŚP

2019-01-30 15:27:25, Maciej Kowalczyk

Ponad 306 tysięcy złotych – to bilans 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włocławku. Miejski sztab WOŚP wynik ogłosił dziś w południe.

To był wyjątkowy finał Orkiestry. Finał słodko gorzki, na którego atmosferze zaważyły wydarzenia w Gdańsku. Jednak także finał pełen „bycia razem”, zjednoczenia i wspaniałych emocji. Dość przypomnieć rezultat osiągnięty przez organizatorkę zbiórki do „ostatniej puszki Pana Prezydenta” (Adamowicza – przyp. red.). Polacy, także mieszkańcy regionu, zapełnili ją blisko 16 milionami złotych, co (jak potwierdził Facebook) było wynikiem rekordowym w Europie. 

To było jednak postscriptum do tegorocznej zbiórki. Także i ona osiągnęła rekordowy wynik. Jak poinformowała Fundacja WOŚP, na koncie Orkiestry pojawiła się już kwota zadeklarowana w trakcie finału, czyli 92 143 798. To także absolutny rekord. W ubiegłym roku kwota zadeklarowana w dniu finału pojawiła się na koncie Orkiestry dopiero na początku lutego, była także mniejsza – prawie 81,5 miliona złotych. Przypomnijmy, że kwota deklarowana w dniu finału jest zawsze mniejsza od tej, która ostatecznie wpływa na konto Fundacji. Powodem jest choćby to, że aukcje internetowe WOŚP w większości nie kończą się podczas finału i trwają dużo dłużej. W ubiegłym roku udało się ostatecznie zebrać ponad 126 milionów złotych i wszystko wskazuje na to, że w tym roku, zebrana na wyposażenie dziecięcych szpitali specjalistycznych kwota będzie jeszcze większa.
Podobnie, jak większa jest kwota zebrana we Włocławku. W ubiegłym roku w miescie udało się zebrać 290 tysięcy złotych. O tym, że finał 2019 może być rekordowy świadczyła już kwota zebrana 13 stycznia ( ponad 228 tysięcy złotych, w ubiegłym roku było to ponad 212 tysięcy) i tak też się stało. We Włocławku „pękło” 300 tysięcy złotych.
Dziś miejski sztab Orkiestry poinformował, że zebrano 306 379 złotych i 14 groszy. To pieniądze uzyskane ze wszystkich przedsięwzięć koordynowanych przez włocławski sztab. Zarówno ze „zbiórki do puszek” wolontariuszy, jak i aukcji na których można było wylicytować złoty medal mistrzów Polski z Anwilu Włocławek, czy grę „Włocławscy Milionerzy”. Okazji do „dorzucenia trzech groszy” nie brakowało.
Jaka kwota pojawi się w ogólnopolskim sprawozdaniu WOŚP z 27. finału? Musimy uzbroić się w cierpliwość. Podsumowująca tegoroczną edycję konferencja, jak zawsze, na początku marca.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz