Kampania Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej we Włocławku

2018-12-03 09:08:30, Maciej Kowalczyk

Trwa kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. 

Zespoły odwiedzają takie miejsca jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze rozmawiają o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy szkole wojskowej. Opowiadają o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskazują dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Zachęcają, wspierają i doradzają, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest   zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych −  szeregowych, podoficerów i oficerów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Najbliższe spotkania:

  • 03-04.12.2018 r.

Powiatowy Urząd Pracy, ul. Kapitulna 24, Włocławek

UM Włocławek, ul. Zielony Rynek 11/13, Włocławek

Placówka Pocztowa, ul. Szopena 54, Włocławek

  • 05.12.2018 r.

Powiatowy Urząd Pracy, ul. Kościuszki 20/22, Radziejów

Centrum Handlowe, ul. Komunalna 19       

  • 06.12.2018 r.

Centrum Handlowe – Galeria Wzorcownia, ul. Kilińskiego 3, Włocławek

Placówka Pocztowa, ul. Szopena 54, Włocławek

  • 07-09.12.2018 r.

Centrum Handlowe – Galeria Wzorcownia, ul. Kilińskiego 3, Włocławek

Centrum Handlowe – Market OBI, ul. Cmentarna 2-6, Włocławek

Placówka Pocztowa, ul. Szopena 54, Włocławek

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” są dostępne również na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej (http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/).

[inf. prasowa 1 Brygady Logistycznej]

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz