Zamknij X

8. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej 'bogatsza' o 140 żołnierzy

2019-04-15 13:51:55, Maciej Kowalczyk

W sobotę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu stu czterdziestu nowych rekrutów 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową. Uroczystość zakończyła 16-dniowe szkolenie przygotowawcze.

Od 29 marca ochotnicy szkolili się na toruńskim poligonie poznając podstawowe zagadnienia z zakresu taktyki wojskowej. Szczególny nacisk położono na taktykę walki w terenie leśnym i zurbanizowanym. Rekruci szkolili się również w udzielaniu pierwszej pomocy. Odtąd są przygotowywani zarówno do działań zbrojnych, jak i niesienia pomocy w przypadku kataklizmów.

Ich służba polega na uczestniczeniu w regularnych, comiesięcznych, dwudniowych szkoleniach. Raz w roku przchodza także intensywne 14-dniowe szkolenie podsumowujące. Przez najbliższy rok przechodzić będą szkolenie indywidualne, przez następny zgrywać się będą na szczeblu drużyny, plutonu, trzyletni cykl kończy szkolenie współpracy całek kompanii. W tym czasie na poligonach i podczas różnorakich szkoleń spędzą, co najmniej, 124 dni. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej trwa od roku, do sześciu lat. Następnie okres ten można przedłużyć. 

W sobotę słowa wojskowej przysięgi złożyło 140 nowych żołnierzy. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Włocławka i okolic. Łącznie, w tej chwili, w strukturach 8. Brygady WOT służy 80-ciu mieszkańców Włocławka i sąsiednich powiatów.

Więcej w materiale wideo. 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz