Zamknij X

Drzwi otwarte WKU. Zdjęcia

2019-02-20 17:55:20, Maciej Kowalczyk

Drzwi otwarte WKU – pod tym hasłem Wojskowa Komenda Uzupełnień prezentowała włocławskim uczniom możliwości, jakie otwiera przed nimi służba w polskiej armii.

Na zainteresowanych czekali żołnierze z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej przybliżając zwiedzającym sprzęt wykorzystywany w formacji, oraz tajniki służby w WOT. We Włocławku pojawili się jednak nie tylko „terytorialsi”, swój sprzęt prezentowali też żołnierze z inowrocławskiej 56 Bazy Lotniczej i stacjonującego w tym mieście pułku saperów. Zwłaszcza stoisko tych ostatnich przykuwało uwagę za sprawą wystawionego tam robota, który na co dzień wspomaga żołnierzy w usuwaniu ładunków wybuchowych. Przy tej okazji uczniowie mogli też na własne oczy zobaczyć, jakie „niespodzianki”, których neutralizacją zajmują się inowrocławscy saperzy z 2 pułku, kryją się w ziemi.

Wtorkowe wydarzenie wpisuje się w szereg imprez, które organizuje Wojskowa Komenda Uzupełnień, a które mają za zadanie nie tylko przybliżyć realia współczesnej polskiej armii, ale także zachęcić, by w przyszłości związać się z WP, poprzez jeden z kilku rodzajów służby. Przypomnijmy, że nawet odbywająca się właśnie kwalifikacja wojskowa jest okazją do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o korzyściach płynących z przystąpienia do armii. Pisaliśmy o tym tutaj (https://q4.pl/aktualnosci/2019/02/14/kwalifikacja-wojskowa-rozpoczeta).

Przedstawiamy tu zasady rekrutacji i pełnienia służby przygotowawczej, służby zawodowej, służby kandydackiej, oraz pełnienia służby w tworzonej 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej – mówił wtedy w rozmowie z nami Komendant WKU podpułkownik Grzegorz Tucholski.
Podobne informacje czekały też, na odwiedzających Komendę we wtorek.

Zapraszamy do fotorelacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz