Zamknij [X]

Westwood: punkówa, ikona, aktywistka - zaprasza Akademia Dokumentalna

2018-08-10 10:03:13, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-08-13 | 18:00 gdzie Multikino

W poniedziałek, 13.sierpnia 2018 r., DKF Ósemka zaprasza na kolejne spotkanie z mistrzowskimi filmami dokumentalnymi. Tym razem w Akademii Dokumentalnej widzów czeka spotkanie z dwoma filmowymi portretami.

O godzinie 18:00 rozpocznie się seans „Westwood: punkówa, ikona, aktywistka”, będący hołdem dla jednej z kulturowych ikon naszych czasów. Vivienne Westwood, pomimo swoich 77 lat, jest wulkanem kreatywnej energii i nie powiedziała jeszcze „ostatniego słowa”. Od ponad 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i nadal tworzy wyrafinowane stylizacje. Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Posiada również tytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Ubrania są dla Vivienne Westwood czymś więcej niż tylko stylem, a dzięki działaniom na rzecz eko-aktywizmu, po 40 latach pozostaje nadal w czołówce modowej branży. Film, w którym wykorzystane zostały bogate materiały archiwalne i wywiady z jej współpracownikami, pokazuje niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

O godzinie 19:40 rozpocznie się drugi film. Tym razem, na ekranie: „Alain Ducasse – kuchenne wyzwania” - portret mistrza francuskiej kuchni, dla którego gotowanie jest nieskończonym kosmosem. Ducasse jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie (wg, Forbesa na 94. miejscu), prezesem sieci restauracji, idolem wielu kucharzy, właścicielem 23. lokali gastronomicznych na całym świecie i zdobywcą 21 gwiazdek Michelin. Przez dwa lata kamera rejestrowała życie i pracę restauratora. Film odkrywa tajemnicę kreatywności mistrza gotowania, jego filozofię życia i jedzenia, jak również jego nieustannie ewoluujący pęd ku rozwojowi.

Wstęp na obydwa seanse jest bezpłatny.

Akademia Dokumentalna we Włocławku jest projektem sfinansowanym z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz