DKF Ósemka zaprasza na film, o którym trudno jest opowiedzieć, ale świetnie się go ogląda

2018-05-10 08:04:40, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-05-14 | 19:00 gdzie Multikino

„The Place” to psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese ponownie, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy.

Tytułowe „The Place” to nazwa baru, w którym codziennie, przy tym samym stoliku siedzi tajemniczy mężczyzna, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

Paolo Genovese stworzył portret ludzkiej moralności, opowieść o ludzkiej naturze. Nie dokonuje jednak żadnej oceny i nie moralizuje, ale stawia pytanie: co jesteśmy w stanie zrobić aby spełnić nasze największe marzenia?

„The Place” pokażemy w poniedziałek, 14.05.2018 r., o godz. 19:00, w Multikinie. Bilety w cenie 14 zł do kupienia przed seansem.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz