"Sny wędrownych ptaków" w DKF Ósemka

2019-02-01 08:38:25, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-02-04 | 19:00 gdzie Multikino

DKF Ósemka zaprasza do kina na „Sny wędrownych ptaków", jeden z najoryginalniejszych filmów sezonu - opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązaną z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.

Film można odbierać na wielu różnych płaszczyznach. Jako  opowieść rodzinną, film gangsterski, historyczny, zrealizowany w mitologiczno-etnograficznym kontekście.

Akcja filmu toczy się na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ub. wieku, na kolumbijskiej prowincji, zamieszkiwanej przez plemię Wayúu. Rapayet, pragnąc poślubić młodą Indiankę Zaidę, musi zarobić na „zaporowe wykupne", która składa się z kilkudziesięciu kóz, krów i drogocennych bransoletek. Wraz z przyjacielem decyduje się na zrobienie interesu z amerykańskimi hippisami, poszukującymi dojścia do lokalnych dostawców marihuany. Rapayet i Moses wcielają się w rolę dealerów, a interes, który rozrósł się do przedsięwzięcia na skalę międzynarodową, staje się początkiem zupełnie nowej historii...

„Sny wędrownych ptaków" pokazują, jak wartości pielęgnowane przez wieki powoli wyparowują, gdy do świata bohaterów zaczynają wlewać się pieniądze. Film jest zachwycającą, uniwersalną przypowieścią o upadku świata w zderzeniu z kulturą zachodnią, w której chciwość, nierówność, korupcja i przemoc są codziennością.
Zapraszamy do Multikina w poniedziałek, 4. lutego, o godzinie 19:00. Bilety w cenie 14:00 zł do nabycia przed seansem.

(inf. prasowa DKF)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz