5 mln zł dla Straży Pożarnych w okręgu z przeznaczeniem na wyposażenie

2018-06-30 06:36:02, Maciej Kowalczyk

W piątek we Włocławku przekazano umowy, które gwarantują pieniądze na zakup ośmiu lekkich wozów dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponadto przekazano dwa ciężkie wozy bojowe dla Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie.

Pieniądze udało się wygospodarować dzięki poprawce poselskiej, która miała na celu poprawienie bezpieczeństwa zdrowotnego i pożarowego w okręgu toruńsko-włocławskim – co podkreśliła poseł Joanna Borowiak. Do Ochotniczych Straży Pożarnych trafi 8 pojazdów lekkich o łącznej wartości 2,5 mln zł. Ponadto podczas uroczystości odbyło się również przekazanie dwóch ciężkich wozów bojowych ratownictwa technicznego dla PSP w Lipnie, również o wartości 2,5 mln zł.

Jak podkreślił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz – w 2018 roku Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają przeszło 16 mln zł. Dbamy o wyposażenie i szkolenia aby prowadzić akcje ratunkowe i gaśnicze – jak dodaje.  

Jak podkreślają Strażacy – w chwili obecnej akcje gaśnicze to zaledwie 30 % wszystkich działań. Największy odsetek stanowią wszystkie pozostałe zagrożenia bezpieczeństwa, dlatego też sprzęt techniczny jest dzisiaj bardzo ważny. Wozy bojowe pozwolą na poprawę bezpieczeństwa w regionie, ale również w razie potrzeby mogą być zagospodarowane w różne miejsca w kraju.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz