Powstało Biuro Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej we Włocławku

2018-05-16 06:41:09, Maciej Kowalczyk

We Włocławku otworzono Biuro Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zajmie się obsługą potencjalnych inwestorów.

Z tej okazji odbył się briefing prasowy z udziałem poseł Joanny Borowiak, wojewody Mikołaja Bogdanowicza, wiceprezesa PSSE Pawła Lulewicza oraz radnego Jarosława Chmielewskiego.
Poseł Joanna Borowiak podziękowała na początku spotkania prezesowi Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej za to, że odpowiedział na jej wniosek i radnego Jarosława Chmielewskiego, a Włocławek od początku marca ma filię strefy. To bardzo ważne dla Włocławka i całego regionu – jak mówi poseł Borowiak.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, jak ważne jest działanie strefy szczególnie w naszym regionie, zwracając uwagę m.in. na wysokie bezrobocie.
Mamy wiele do nadrobienia jako Włocławek w stosunku do dużych miast i w stosunku o ościennych gmin – jak powiedział radny Jarosław Chmielewski.

Zadaniem włocławskiego biura Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanego w budynku delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Brzeskiej, będzie szeroko pojęte obsługa inwestora. Ponadto planowane są dyżury specjalistów od prawa oraz podatków, oraz spotkania z ekspertami.

Poniżej zapis wideo z briefingu prasowego.

Komentarze (2)


kenaj (2018-05-16 21:37:42) Zgłoś do moderacji
No to biuro już jest!
Jan Kowalski (2018-05-17 10:58:48) Zgłoś do moderacji
I co mi to daje? nic jak zwykle. A pajace znowu mieli okazje sie promowac. Pusta inicjatywa realnie nic nie wnosząca.

Dodaj swój komentarz