Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik gościł we Włocławku

2018-05-19 20:13:38, Maciej Kowalczyk

Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik był gościem spotkania otwartego z mieszkańcami Włocławka, które odbyło się w sobotę w Starej Remizie. Minister przyjechał na zaproszenie poseł Joanny Borowiak oraz Jarosława Chmielewskiego.

Celem wizyty jest rozmowa z mieszkańcami Włocławka i regionu na temat wymiaru sprawiedliwości.

Polacy oczekiwali reformy wymiaru sprawiedliwości, dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości tę reformę wdrożył i wdraża nieustannie – jak mówi poseł Joanna Borowiak, również akcentując problemy, które zgłaszane są bezpośrednio w biurach parlamentarnych.

Celowość wizyty we Włocławku Wiceministra Sprawiedliwości dostrzega Jarosław Chmielewski, który uważa, że takie spotkanie może wiele zmienić chociażby w kwestii włocławskiego sądu.

W tej chwili jest procedowana kwestia rozbudowy sądu włocławskiego i czekamy na decyzje ministerstwa w tej sprawie. Jeżeli ta decyzja będzie szybka i będzie mogła pójść do realizacji, to będzie oznaczało, że poprawią się warunki lokalowe, a dzięki temu poprawi się szybkość rozpatrywania spraw – jak mówi Jarosław Chmielewski.

Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie, które przeprowadził minister Michał Wójcik. Poruszono m.in. kwestię włocławskiego sądu, ale również praworządności czy spraw związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz