Szpital we Włocławku na ostatniej prostej modernizacji

2018-04-18 11:14:35, Maciej Kowalczyk

Podpisana 16 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej dla nowego głównego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku rozpoczyna ostatni etap modernizacji tej lecznicy. Powstanie m.in. nowy gmach mieszczący oddział ratunkowy, zespół sal operacyjnych i oddziały łóżkowe – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl

Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

Pozostałe elementy inwestycji to modernizacja i rozbudowa przyległych pawilonów oraz budowa łącznika zapewniającego komunikację wewnątrzszpitalną.

Firma Pas Projekt z Nadarzyna, która została wyłoniona w wyniku przetargu, ma na stworzenie dokumentacji projektowej 40 tygodni; wszystkie etapy projektowania zostaną przeprowadzone przy pomocy elektronicznych narzędzi modelowania.

Kompleksowa modernizacja i rozbudowa włocławskiego Szpitala Popiełuszki kosztować będzie łącznie 170 mln zł.

Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32381-szpital-popieluszki-na-ostatniej-prostej-modernizacji

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz