#Q4news Pompy infuzyjne, inkubatory i wiele więcej. Szpital pokazał dary od WOŚP

2019-12-03 15:44:45, Maciej Kowalczyk

Już za nieco ponad miesiąc, 12 stycznia, po raz kolejny zagra największa orkiestra świata. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dwudziesty ósmy. Dziś efekty zakupów WOŚP mogliśmy zobaczyć na konferencji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Pompy infuzyjne, aparat do USG, inkubatory i wiele innego sprzętu medycznego przez lata trafiało i trafia do włocławskiej lecznicy w ramach zakupów finansowanych przez WOŚP. Sprzęt potrzebny jest jednak nadal. W ślad za tym, pomoc ze strony orkiestry nadal jest potrzebna i to między innymi od nas zależy jaki będzie jej kształt. Choć nie zawsze więcej znaczy lepiej, to w przypadku styczniowej zbiórki tak właśnie jest. Im więcej zbiorą do puszek wolontariusze, tym więcej, często wysoce specjalistycznego, sprzetu medycznego trafi do placówek takich jak włocławski szpital.

Miejmy świadomość, że te pieniądze są przede wszystkim dobrze wykorzystane i po prostu ratują życie młodym pacjentom - mówił dziś prezydent Marek Wojtkowski - dlatego, przy tej okazji serdecznie dziękujemy, jeszcze raz, i za głosem Pani dyrektor prosimy o dołączenie do tegorocznej edycji WOŚP.

Pomagać i dołączyć można na wiele sposobów, tym najprostszym jest wrzucenie do puszki wolontariusza choćby symbolicznej złotówki. Można też samemu wyjsć na ulicę z charaterystyczną puszką. Jak zostać wolontariuszem WOŚP? Mamy dwie możliwości. Najprościej i najszybciej zrobić to przez internet, na stronie na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, podając numer sztabu 5667. Można też zrobić to osobiście, odwiedzając włocławski sztab od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00. Siedzibą sztabu, jak co roku jest włocławski "Browar B." We włocławskiej "puli" jest miejsce dla 500 wolontariuszy. Warto sie pospieszyć. Zgłoszeń przybywa z każdym dniem i wkrótce może się okazać, że dla chętnych zabraknie miejsca.

Możemy także przekazać na rzecz WOŚP przedmiot na internetową licytację. Wiemy już, że w tym roku, we Włocławku będziemy mogli wylicytować złoty medal ekipy Anwilu Włocławek. podobnie jak przed rokiem, dla orkiestry przekaże go Marek Wojtkowski.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz