Zamknij X

Prezydent Włocławka zaniepokojony planami szpitala, skierował list do dyrektora jednostki

2019-04-04 14:53:24, Maciej Kowalczyk

4 kwietnia prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wystosował list do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, Marka Bruzdowicza.

Prezydent Marek Wojtkowski z dużym niepokojem przyjął informację o planowanych zmianach organizacyjnych we włocławskim szpitalu. Chodzi o ograniczenie zatrudnienia w weekendy. 

Zdaniem Prezydenta Włocławka, to nie jest czas na eksperymenty. Niewykluczone, że planowane zmiany organizacyjne odbiją się na jakości usług nocnej, weekendowej i świątecznej opieki medycznej. Dlatego celem zmian w pierwszej kolejności powinno być podniesienie poziomu usług medycznych i troska o zdrowie pacjentów. Kwestie organizacyjne są w tym przypadku drugorzędne.

Prezydent Wojtkowski zaapelował do dyrektora Bruzdowicza o dogłębną analizę sytuacji i podjęcie decyzji w oparciu o priorytet bezpieczeństwa mieszkańców Włocławka.

Poniżej pełna treść listu prezydenta

Szanowny Panie Dyrektorze,

z dużym niepokojem przyjąłem informację o planowanych zmianach organizacyjnych we włocławskim szpitalu. Chodzi o ograniczenie zatrudnienia w weekendy. Rozwiązanie to budzi uzasadnione obawy: lekarze zareagowali złożeniem wypowiedzeń, a włocławianie boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
Niewykluczone, że planowane zmiany organizacyjne odbijają się na jakości usługi nocnej, weekendowej i świątecznej opieki medycznej. Dlatego uważam, że – zwłaszcza w przypadku takiej placówki jak szpital – celem zmian w pierwszej kolejności powinno być podniesienie poziomu usług medycznych i troska o zdrowie pacjentów. Kwestie organizacyjne są w tym wypadku drugorzędne.
To nie jest czas na eksperymenty. Po zawieszeniu działalności oddziału chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu i częstych tragicznych przypadkach na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w całej Polsce, nie można podejmować decyzji obarczonych ryzykiem spadku jakości usług medycznych. Dlatego apeluję o dogłębną analizę sytuacji i podjęcie decyzji w oparciu o priorytet bezpieczeństwa mieszkańców Włocławka.

Komentarze (1)


Nono (2019-04-30 01:29:54) Zgłoś do moderacji
A to on myślał ze dyrektor wprowadza ta zmianę bez zastanowienia i analizy? Panie Prezydencie, niech Pan nie mierzy innych swoją miarką. Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz