

Trzy ulice zyskają nową jakość
Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę jezdni ul. Płockiej, ul. Wienieckiej i ul. Okrężnej, w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa dróg powiatowych”, z podziałem na 4 zadania.
Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę jezdni ul. Płockiej, ul. Wienieckiej i ul. Okrężnej, w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa dróg powiatowych”, z podziałem na 4 zadania.
W 2021 r. do Urzędu Miasta wpłynęło 136 wniosków o udzielenie dotacji na wymianę starych pieców w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Finalnie rozliczono 109 umów na łączną kwotę dotacji 436 000,00 zł (słownie: czterysta trzydzieści sześć tysięcy złotych).
Zadebiutowała w 2011 roku publikując „Latarnie umarłych”. Choć znana jest głównie z powieści kryminalnych, to jej ostatnia książka zatytułowana „A może jutra nie będzie” to powieść historyczna. 9 grudnia świętowała, wraz z czytelnikami, swój jubileusz prozatorski.
W związku z zbliżającym się Nowym Rokiem i czasem zabaw sylwestrowych, w tym roku ponownie pod znakiem stanu epidemii, przypominamy o przepisach regulujących używanie fajerwerków oraz petard.
Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na budowę boisk wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Junackiej – Zakręt.
To dbałość o środowisko i zarazem pomoc dla osób, które dysponują nieruchomościami „uzbrojonymi” jeszcze w azbest. Z miejskiej dotacji na usuwanie wyrobów azbestowych skorzystało w tym (2021) roku 42 mieszkańców Włocławka. Łączna kwota udzielonego wsparcia wyniosła 64.827,60 zł.
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Zalecenia zostały opracowane, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia podczas pobytu na wypoczynku.
Trwa czternasta edycja konkursu upamiętniającego wyjątkową postać generał Elżbiety Zawackiej ,,Oni tworzyli naszą historię”. Uczestnikami są uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, a także liceów, techników i szkół branżowych naszego województwa.
Rozstrzygnięty przez Urząd Miasta otwarty konkurs ofert dotyczy miejskiego programu in-vitro na lata 2022 i 2023. Program realizowany będzie przez siedem jednostek medycznych. Zgodnie z zasadami programu przyjętymi przez Radę Miasta, w każdym roku zaplanowano udzielenie wsparcia finansowego 60 parom, w wysokości do 5 tysięcy złotych. Łączny koszt programu w latach 2022-2023 wynosi 300 000 złotych.
Umowy podpisane. Młodzi lekarze-praktykanci otrzymali stypendia w wysokości 2000 złotych. Dziś udali się do szpitala, aby zapoznać się z oddziałami które ich interesują – to właśnie tam będą pracować w przyszłości. Wszystko to w ramach nowego projektu „Medyk Jutra”
2025-04-26
2025-04-25
2025-04-24
2025-04-22