

Uwaga . Nadchodzą burze
Synoptycy ostrzegają. Dzisiejsze popołudnie pod znakiem burz, lokalnie może spaść grad.
Synoptycy ostrzegają. Dzisiejsze popołudnie pod znakiem burz, lokalnie może spaść grad.
Kolejny już raz grupa uczniów z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku odbyła staż zagraniczny we Włoszech. Również tym razem grupa młodzieży gościła w przepięknej Vicenzie, gdzie pracowali w najlepszych restauracjach pod czujnym okiem doświadczonych szefów kuchni.
Dziś, tj. 28 lipca 2023 r. o godz. 19.00 na dziedzińcu “Browaru B.” wystąpi Projekt Volodia. Usłyszymy piosenki ulicy zaaranżowane w brawurowy i specyficzny sposób, z zachowaniem własnego, niepowtarzalnego brzmienia. Pozwoli to słuchaczom poczuć klimat przedmiejskich ulic stolicy oraz Lwowa – jednocześnie poznając nowe „oblicza” tych czasami zapomnianych utworów.
W harcerskiej Bazie Przygody w ten weekend kolejna okazja do znakomitej, wspólnej zabawy. Hufiec ZHP zaprasza.
Działania ministra Roberta Telusa wspierające polskich rolników zrealizowane podczas 100 dni urzędowania w MRiRW.
„Którą postacią z Gry o Tron jesteś”? „Ile wiesz o dziecku Friza i Wersow?” „Jakim kolorem tęczy jesteś?” – w tego rodzaju quizy chętnie klikamy w internecie. Wyniki tych testów jednak do niczego nie są potrzebne, ale jest jeden, od którego naprawdę wiele zależy, który dotyczy wirusa HCV, a opisać by go można: „Czy masz w sobie cichego zabójcę?”
Większość uczniów kojarzy lekcje chemii z nieustanną nudą. Niestety dotyczy to każdego etapu edukacji, począwszy od szkoły podstawowej, a skończywszy na liceum lub technikum. Nawet osoby podchodzące z tego niezwykle trudnego przedmiotu do matury, często w rzeczywistości za nim nie przepadają. Nic dziwnego. Zazwyczaj nie lubi się przedmiotów, które są trudne i sprawiają jakiekolwiek problemy. Z pewnością więc nauczyciele powinni robić wszystko, żeby zachęcić uczniów do nauki i zaciekawić ich przerabianym materiałem! Akurat w przypadku chemii jest to naprawdę możliwe. W dzisiejszym artykule przedstawione zostanie, jak nauczyciele mogliby wykorzystywać technologię, aby uatrakcyjnić lekcje chemii!
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Wyzwoliny kośnika”, który odbędzie się w dniu 6 sierpnia (niedziela), w godz. 15.00-18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.
Ekspozycja stała „Życie i twórczość Wacława Bębnowskiego (1865–1945)” otwarta została w Zbiorach Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 w dniu 14 marca 1989 r. Przez ponad 34 lata wystawę odwiedzały kolejne pokolenia miłośników sztuki, badaczy i kolekcjonerów. Prezentacja fragmentu kolekcji dzieł Wacława Bębnowskiego oraz pamiątek po artyście, które znajdują się w zbiorach włocławskiego muzeum przybliżała życie i dorobek jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy tworzących w stylu secesyjnym w Polsce.
Instytut Staszica zajął się analizą formalnego statusu jednego z nowatorskich wyrobów nikotynowych. O woreczkach - stanowiących dla palaczy alternatywę wobec tradycyjnych papierosów - mówi się coraz częściej, między innymi w kontekście zaleceń WHO dotyczących tworzenia społeczeństw wolnych od dymu tytoniowego.
2025-04-29
2025-04-28