FotoGrafika – warsztaty twórcze z fotografii

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza na cykliczne warsztaty twórcze z fotografii skierowane do młodzieży licealnej i dorosłych. Zajęcia będą prowadzone przez artystów, profesjonalnie zajmujących się fotografią.

Choinki z naszych domów dostaną drugie życie

31 stycznia 2024 roku zakończyła się zbiórka żywych choinek, które pozostały w domach mieszkańców po okresie świątecznym. W 2024 roku włocławianie wrzucili do specjalnych pojemników prawie 16 ton drzewek!

MPEC inwestuje w panele fotowoltaiczne

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozstrzygnęło postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy instalacji fotowoltaicznej o mocy 32 kWp.

Tymi ulicami jeździ się wygodniej

Na podstawie umowy z firmą Drogtom oraz siłami własnymi jednostki, Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu realizuje remonty cząstkowe nawierzchni jezdni na terenie Włocławka.

Z Chodcza do Chocenia zmodernizowaną drogą

Zlecamy modernizację kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 269 prowadzącego z Woli Adamowej do Chocenia (powiat włocławski). Dziś (6 lutego), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, podpisano umowę z wykonawcą robót. Inwestycja pochłonie blisko 8 mln zł. Kolejne zadania przed nami.