

Obieżyświaty – spotkanie podróżników
21 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 po raz drugi przeniesiemy się w odległe zakątki świata. Prelegenci zabiorą nas i pokażą swoimi oczami Peru, Kambodżę, Indie oraz Islandię. Bilet 2zł.
21 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 po raz drugi przeniesiemy się w odległe zakątki świata. Prelegenci zabiorą nas i pokażą swoimi oczami Peru, Kambodżę, Indie oraz Islandię. Bilet 2zł.
64 gimnazjalistów z Włocławka i okolic wzięło udział w warsztatach, które ANWIL zorganizował w laboratoriach Zespołu Szkół Chemicznych. Zajęcia – na zaproszenie włocławskiej spółki z Grupy ORLEN – poprowadzili naukowcy z Politechniki Łódzkiej. Niekonwencjonalne lekcje chemii odbyły się w środę, 11 kwietnia, w ramach II edycji warsztatów.
Pogoda nareszcie sprzyja rowerowym eskapadom. Takie warunki sprzyjają również znakowaniu rowerów. Wczoraj (10.04.18) do włocławskiej komendy zgłosiło się 74 posiadaczy jednośladów, aby je oznakować.
Komendant Miejski Policji we Włocławku podziękował dwóm pracownicom banku za czujność i szybką reakcję, kiedy jeden z klientów chciał wypłacić wszystkie swoje oszczędności.
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku w dniach 10-11 kwietnia miała możliwość przeżywać Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła.
Urząd Miasta ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest przebudowa budynku przy ulicy Łubnej 17 na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej w ramach zadania pn.: „Budowa, rozbudowa, adaptacja pomieszczeń pod funkcje placówek opiekuńczo-wychowawczych (14-tki)”.
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej, na zaproszenie ANWILU, poprowadzą warsztaty w laboratoriach włocławskiego Zespołu Szkół Chemicznych. W wykładach i zajęciach wezmą udział młodzi pasjonaci nauki o atomach i molekułach, na co dzień zdobywający wiedzę w gimnazjach we Włocławku oraz sąsiadujących z miastem gminach.
Dziś, tj. 11 kwietnia o godz. 16:00 w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się spotkanie edukacyjne, na które zaprasza Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło Włocławek.
11 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii Fotografii „Migawka”, ul. Łęgska 28 odbędzie się otwarcie wystawy ''Zawiśle - dawny Szpetal Dolny na starej fotografii''.
Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku po raz X organizuje Koncert Dzieci Dzieciom. W tym roku Koncert nosi tytuł: Audycja z Radiowęzła i odbywa się pod hasłem "Baczyński" pozdrawia resztę Świata!".
2025-06-27
2025-06-27